ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА
Спеціальність «Електротехнічна експертиза» досить рідко зустрічається серед експертів в Україні, але, тим не менш, є дуже затребуваною при вирішенні спорів. Даний вид експертизи проводиться з метою дослідження роботи електромережі та електрообладнання, встановлення причин виникнення в них аварійних режимів та ін.
В ЯКИХ СИТУАЦІЯ ДОПОМОЖЕ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА?
Звернувшись в ОРЦНЕ, Ви отримаєте висновок судового експерта, який приймається судом як доказ. Крім того, експертиза може допомогти вирішити спір ще на досудовому етапі.
Електротехнічна експертиза проводиться з метою дослідження роботи електромережі та електрообладнання, причин виникнення в них аварійних режимів тощо.
В РАМКАХ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ФАХІВЦІ ОРЦНЕ:
- встановлюють причини виникнення аварійних режимів в електричних мережах та електрообладнанні, вплив цих режимів на роботу електроприладів та електробезпеку;
- проводять аналіз роботи електроустановок та їх відповідність нормативним вимогам
- вплив цих режимів на роботу електроприладів та електробезпеку людини.
ОБ'ЄКТАМИ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ Є:
- електрообладнання, електроприлади та їх фрагменти;
- електропровід, кабелі;
- пристрої електрозахисту (плавкі запобіжники, автоматичні вимикачі);
- електрокомутуючі пристрої тощо.
НА РОЗВ'ЯЗАННЯ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ВИНОСЯТЬСЯ, В ОСНОВНОМУ, ТАКІ ПИТАННЯ:
- Які технічні характеристики досліджуваних елементів електроустановки, електроприладу?
- Чи перебувають електроустановка, електроприлад у справному стані, а якщо ні, то які причини несправності?
- Чи виникла несправність у результаті порушення технології виготовлення, неправильної експлуатації або з інших причин?
- Чи відповідає переріз електропроводки даній потужності? Які характеристики електропроводки, ізоляційного покриття? Чи відповідає електропровід на об'єкті, що досліджується, вимогам правил обладнання електроустановок (ПОЕ)?
- Чи відповідають характеристики пристрою електрозахисту (плавкого запобіжника, автоматичного вимикача) вимогам ПОЕ? Які характеристики пристрою електрозахисту?
- Якими мають бути електрострумові навантаження на кабельні вироби на окремих ділянках електромережі за штатних режимів роботи? Чи працювали окремі ділянки електромережі в режимі струмового перевантаження, і якщо це так, то яка була його величина?
- Чи є сліди змін, переробок у вузлах і деталях пристрою електрозахисту, і якщо це так, то як це відбилося на їх характеристиках?
- Чи є на представлених речових доказах ознаки аварійних явищ (оплавлення, сліди струмового перевантаження, короткого замикання, тощо)?
- Який механізм виникнення та розвитку аварійного режиму роботи електропристрою?